ثبت سفارش هماهنگی با 09123837743 در واتساپ

تفاوت چاپ افست و چاپ دیجیتال

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

وقتی نوشته ها، اعداد، اشکال و علائم را بر روی یک سطح چاپ شونده به تعداد زیاد انتقال دهیم می گوییم چاپ انجام شده است. که در انگلیسی به آن printing گفته می شود. چاپ یکی از اختراعات مهم و تاثیر گذار بشر است. جایی که چاپ در آنجا انجام می شود چاپخانه نام دارد.  همان طور که می دانید چاپ توسط دستگاه های چاپ صورت می گیرد. هدف دستگاه های چاپ، تکثیر و انتشار تعداد زیادی از اطلاعات مورد نظر، با سرعت و تعداد زیاد است.

امروزه صنعت چاپ پیشرفت های قابل توجهی داشته است و چاپ بر روی وسایل زیادی از کاغذ و مقوا گرفته تا شیشه، پارچه و وسایل بسیار دیگری به کار برده می شود. گفته می شود که اختراع دستگاه چاپ توسط یوهانس گوتنبرگ در سال 1456 میلادی انجام شده است. البته که پیش از آن نیز، مردم به روش های مختلفی به چاپ می پرداختند.

همان طور که گفته شد امروزه امکان چاپ بر روی بسیاری از متریال ها مانند چرمی، پارچه ای، سلولزی، نایلونی، شیشه ای و... وجود دارد. حتی شکل اجسام می تواند صاف و محدب و مقعر و ناهموار باشد

یک تقسیم بندی برای انواع چاپ، چاپ دیجیتال و چاپ افست می باشد.

شما از چاپ افست می توانید برای چاپ انواع کارت ویزیت، سربرگ، ست اداری، پاکت نامه، رسید، تراکت، ساکت تبلیغاتی، بارکد و... استفاده کنید. در صورتی که درباره این نوع چاپ سوال داشتید می توانید با شماره زیر در واتس اپ در تماس باشید.

09122495385

چاپ افست:

چاپ افست چیست

یکی از روش های متداول چاپ، چاپ افست است که در فارسی به آن چاپ آفست هم گفته می شود. در این روش، متن و تصویر مورد نظر را بر روی یک سیلندر که در واقع یک  سطح لاستیکی یک استوانه گردان است، برمی‌گرداند و بعد این متن و تصویر را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می‌کنند. در چاپ افست از زینک استفاده می شود و هزینه چاپ نیز بر اساس تعداد سفارش تعیین می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه چاپ افست انواع کارت ویزیت می توانید به اینستاگرام چاپ تهران مراجعه نمایید.

در تهران کارت برای چاپ انواع کارت عروسی نیز، هزینه نهایی چاپ بر اساس تعداد تعیین می شود. چاپ کارت ویزیت به روش چاپ افست هم در چاپ تهران امکان پذیر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه چاپ انواع کارت عروسی می توانید به اینستاگرام تهران کارت مراجعه نمایید.

چاپ افست، یکی از رایج ترین روش های چاپ در تیراژ بالا است .

از مزایای چاپ افست به این موارد می توان اشاره کرد:

مزایای چاپ افست

 • کیفیت بالای چاپ
 • به صرفه بودن هزینه چاپ در تیراژ بالا
 • امکان استفاده از کاغذهای متنوع
 • امکان استفاده از رنگ های ساخته شده دیگر به جز CMYK

معایب چاپ افست

معایب چاپ افست

 • اگر تیراژ چاپ پایین باشد این نوع چاپ مقرون به صرفه نیست
 • به دلیل تهیه ملزومات چاپ این روش هزینه بالایی دارد که البته با تیراژ چاپ بالا جبران می شود.
 • با شروع چاپ دیگر امکان تغییر اطلاعات قابل چاپ وجود ندارد.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال چیست

یکی دیگر از روش های چاپ، چاپ دیجیتال است. این روش بیشتر برای چاپ های سریع و فوری و  تیراژ کم به کار برده می شود چرا که در تیراژ بالا این روش چاپ مقرون به صرفه نیست. این روش چاپ با دستگاه های چاپ دیجیتال انجام می شود که البته سرعت بیشتری دارد و می تواند محتوای قابل چاپ در هر مرحله تغییر کند.

چاپ دیجیتال چیست

مزایای چاپ دیجیتال

مزایای چاپ دیجیتال

 • سرعت بالای چاپ
 • هزینه کمتر در تیراژ پایین
 • امکان تغییر محتویات چاپ در هر صفحه

معایب چاپ دیجیتال

معایب چاپ دیجیتال

 • بر روی هر جنسی قابل استفاده نیست
 • در تعداد بالا هزینه زیادی دارد

برای سفارش چاپ انواع کارت ویزیت، سربرگ، ست اداری، جعبه ماسک، پاکت نامه، پاکت اداری، کارت ویزیت خاص و... می توانید از خدمات چاپ تهران استفاده کنید.

تفاوت چاپ افست و چاپ دیجیتال - 5.0 out of 5 based on 1 vote